Pion Szkolenia WZPN Poznań prezentuje:. Regulamin rozgrywek młodzieżowych Na terenie WZPN Poznań Sezon 2014/2015 Wybrane przepisy z unifikacji PZPN. I nformacja.

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. Pion Szkolenia WZPN Poznańprezentuje: Regulamin rozgrywek młodzieżowych Na terenie WZPN Poznań Sezon 2014/2015 Wybrane przepisy z unifikacji PZPN

2. Informacja • Zespoły młodzieżowe w rozgrywkach WZPN Poznań może prowadzić trener lub instruktor piłki nożnej z licencją (ważną)wydaną przez WZPN Poznań! • Licencję sprawdza osobiście sędzia zawodów poprzez zaproszenie do pokoju sędziowskiego i wpisaniu do protokołu numeru licencji i daty jej ważności

3. Junior Starszy A1-A2 1996-1997 Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x45’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: trener może wykonać 7 zmian, bez prawa powrotu zawodnika zmienianego na boisko. Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty

4. Junior Młodszy B1-B2 1998 i 1999 Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x40’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: trener może wykonać 7 zmian, bez prawa powrotu zawodnika zmienianego na boisko. Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty

5. Trampkarze C1-C2 2000 i 2001 Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: C1 2X40’; C2 I GRUPY MIESZANE C1 C2 - 2x35’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty

6. Młodzicy D1 i D2 2002 i 2003 Wymiary boiska: Szerokość : szerokość boiska pełnowymiarowego, długość: bramki ustawione są na linii pola karnego, czyli tzw „szesnastce”. Boisko może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: 2x30’ Składy: 1+8 DZIEWCZYNY: mogą grać max 2 dziewczyny na boisku (4 w kadrze) w wieku odpowiadającym tej kategorii wiekowej Bramki: 2x5 Rzut karny: 9 m Pole karne: 9m od słupka wzdłuż linii końcowej, 9m do środka boiska. Rzut rożny: z punktu oddalonego o 9,15 m od linii bocznej w kierunku bramki Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 (350 g) Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki do gry: Rzut od bramki: tzw „trójka” piłka musi opuścić pole karne, auty – wrzut zza głowy, Spalony: obowiązuje. Kary: 3,5,10 minut oraz wykluczenie z gry do końca meczu (czerwona kartka) .

7. Orlicy E1-E2 2004 i 2005 Boisko: rozgrywki toczą się na boiskach typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią (musi być zweryfikowane przez OZPN) lub w przypadku braku „Orlika” na naturalnej trawie (boisku) z zachowaniem wymiarów boiska „Orlik” Wymiary boiska: Długość: 58m Szerokość : 26m, boisko naturalne może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: 2x25’ Składy: 1+6 DZIEWCZYNY: mogą grać max 2 dziewczyny na boisku (4 w kadrze) w wieku odpowiadającym tej kategorii wiekowej Bramki: 2x5 Rzut karny: 9 m Pole karne: 6m od słupka wzdłuż linii końcowej, 10 m do środka boiska. Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 (350 g) Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki: Rzut od bramki: w obrębie własnej połowy NOGĄ PRZEZ BRAMKARZA. Natomiast z gry bramkarz może grać dowolnie w obrębie całego boiska. Auty: poprzez samodzielne wprowadzenie piłki nogą przez zawodnika wykonującego aut (nie można wcześniej wykonać podania). Odległość przeciwnika – 3m. Zawodnik wprowadzający piłkę może zdobyć bramkę. Rzuty wolne: bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika (odległość muru 5m). Natomiast w czasie gry z dowolnego miejsca na boisku. Rzuty karne: szkoleniowo (nauka) w przypadku remisu, seria rzutów karnych do wyłonienia zwycięzcy.

8. Żak F1-F2 2006 i młodsi Boisko: rozgrywki toczą się na boiskach typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią (musi być zweryfikowane przez OZPN) lub w przypadku braku „Orlika” na naturalnej trawie (boisku) z zachowaniem wymiarów boiska „Orlik” Wymiary boiska: Długość: 58m Szerokość : 26m, boisko naturalne może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). SYSTEM ROZGRYWEK OBOWIĄZKOWO TURNIEJOWY! Czas gry: w turnieju z udziałem trzech drużyn – 2x12 minut, PRZY 4 ZESPOŁACH – 2X10’, PRZY 5 ZESPOŁACH 2X8’, PRZY 6 ZESPOŁACH 2X6’ Składy: 1+6 DZIEWCZYNY: mogą grać max 2 dziewczyny na boisku (4 w kadrze) w wieku odpowiadającym tej kategorii wiekowej Bramki: 2x5 Rzut karny: 7 m Pole karne: 6m od słupka wzdłuż linii końcowej, 10 m do środka boiska. Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 (290 g) Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki: Rzut od bramki: w obrębie własnej połowy DOWOLNIE PRZEZ BRAMKARZA. Natomiast z gry bramkarz może grać dowolnie w obrębie całego boiska. Auty: poprzez samodzielne wprowadzenie piłki nogą przez zawodnika wykonującego aut (nie można wcześniej wykonać podania). Odległość przeciwnika – 3m. Zawodnik wprowadzający piłkę może zdobyć bramkę. Rzuty wolne: bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika (odległość muru 5m). Natomiast w czasie gry z dowolnego miejsca na boisku. Rzuty karne: szkoleniowo (nauka) w przypadku remisu, seria rzutów karnych do wyłonienia zwycięzcy

9. Bambini i skrzaty G1-G2 2007 i młodsi • Drużyny , które się zgłosiły do tych rozgrywek będą informowane o festynach piłkarskich dla tej kategorii. Regulamin wg unifikacji PZPN. Gramy 4x4 bez bramkarzy w poprzek orlika, dwa mecze od razu na jednej i drugiej połowie boiska. Bramki – z tyczek. • BEZ PODAWANIA WYNIKÓW I TABEL.

10. Na zakończenie…. Szanowni Państwo, trenerzy, opiekunowie, sędziowie, zawodnicy, rodzice…. Mając na względzie prawidłowy rozwój piłkarstwa młodzieżowego w naszym okręgu pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje. Zgłaszajcie nam swoje wątpliwości i obserwacje dotyczące rozgrywek. Wprowadzona unifikacja jest dokumentem , który ma ujednolicić system rozgrywek w całej Polsce. Za nieprzestrzeganie tych przepisów związkom grożą kary dyscyplinarne i finansowe. Zgłaszajcie, gdy ktoś nie będzie przestrzegał regulaminu. Pełna wersja Unifikacji: http://www.pzpn.pl/public/system/files/site_content/667/358-Organizacja%20szkolenia%20i%20systemu%20wsp%C3%B3%C5%82zawodnictwa%20dzieci%20w%20Polsce.pdf Nasz adres : wydzial.szkolenia@op.pl