JÁTÉKVEZETŐI TESZTKÉRDÉSEK. UTÁNPÓTLÁS KLUB 2008. MÁRCIUS 29-30. BUDAPEST.

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. JÁTÉKVEZETŐI TESZTKÉRDÉSEK UTÁNPÓTLÁS KLUB 2008. MÁRCIUS 29-30. BUDAPEST

2. 1. Az „A” csapat 7 m-es dobáshoz jut. „A/7”-es játékos a dobásból gólt ér el. „B” csapat készülődik a kezdődobáshoz, amikor jelez az időmérő, hogy „A/7”-es játéktérre lépésekor nem hagyta el senki a játékteret. Mi a helyes döntés? a.) „A/7”-es játékos időleges kiállítása, a gól érvénytelen, „B” csapat szabaddobása a cserehelytől, b) „A/7”-es játékos időleges kiállítása, a gól érvényes, „B” csapat kezdődobása c) „A/7”-es játékos időleges kiállítása, a gól érvénytelen, „B” csapat kidobása (4:6, 13:1 a, 16:3 a)

3. 2. A mérkőzés megkezdését követően megérkező gyúró – aki nem szerepel a jegyzőkönyvben (4 hivatalos személyt már beírták) - , megérkezését követően azonnal (az időmérőtől, titkártól engedélyt sem kérve) a játéktérre lép, másodikként, a sérült játékoshoz. A játékvezetők engedélyt adtak a sérült játékos ápolására. Mi a helyes döntés? • a játék folytatódik b) a csapatfelelős figyelmeztetése, a gyúrónak el kell hagynia a versenyhelyet, c) a csapatfelelős figyelmeztetése, és a gyúró nevének beírása a jegyzőkönyvbe (4:3, 16:1 c)

4. 3. A mérkőzés közben „A” csapat 13 fővel van jelen. 2x5 perc „hosszabbítás” következik. „A” csapat a nézőtéren helyet foglaló játékosát (mezbe való öltözést követően) be kívánja írni a jegyzőkönyvbe a hosszabbítás II. félidejében. Mi a helyes döntés? • „A” csapat 14 főre kiegészülhet, nevét be kell írni a jegyzőkönyvbe. b) „A” csapat 14 főre kiegészülhet, ha azt engedélyezi az ellenfél csapatfelelőse c) „A” csapat nem egészülhet ki 14 főre (2:2, 4:1)

5. 4. A 7 m-es dobás védésekor a kapus úgy hárítja a lövést, hogy egyik lábával érinti a kapus határvonalat, a másik lábát átlendíti a 4 m-es vonal felett a levegőben.. Mi a helyes döntés? • kidobás b) megismételt 7 m-es dobás, mert a kapus érintette a 4 m-es vonalat c) megismételt 7 m-es dobás, mert a kapus átlendítette lábát a 4 m-es vonal felett (5:11, 14:9)

6. 5. A mérkőzés I. félidejének utolsó másodperceiben szabálytalanságot követ el „B” csapat, és ezzel „A” csapat gólszerzési lehetőségét hiúsítja meg. A játékvezetők 7 méterest ítélnek a zárójelzés pillanatában. Ezt követően „B/9”-es játékos helyett „B/4”-es játékos lép a játéktérre. Mi a helyes ítélet? • „időntúli” 7 méteres következik sípjelre, „B/4”-es játékos időleges kiállítását követően b) „időntúli” 7 méteres következik sípjelre, c) „időntúli” 7 méteres következik sípjelre, „B/9”-es játékos időleges kiállítását követően (2:5)

7. 6. „B” csapat játékosa tiszta gólhelyzetben támad, amikor „B/10”-es játékos szabálytalan cseréje miatt az időmérő sípol. Mi a helyes ítélet? • Time-out , „B/10”-es játékos időleges kiállítása, 7 m-es dobás „B” csapat javára b) Time-out, „B/10”-es játékos időleges kiállítása, szabaddobás „A” csapat javára a cserehelytől c) „B/10”-es játékos időleges kiállítása, 7 m-es dobás „B” csapat javára (4:5, 13:1 a)

8. 7 7. A mérkőzés megkezdése után érkező „A/10”-es játékos a játéktérre lép (az időmérőtől/titkártól engedélyt kért és a neve bekerült a jegyzőkönyvbe), azonban nem hagyja el senki a játékteret az eddig teljes létszámban játszó csapatából. Mi a helyes ítélet? • Time-out, „A/10”-es játékos kizárása b) Time-out, „A” csapatfelelős figyelmeztetése c) Time-out, „A/10”-es játékos időleges kiállítása (4:3, 4:6, 16:3 a)

9. 8. „B” csapat támadásánál „B/5”-ös játékos tiszta gólhelyzetbe kerül, azonban „A/3”-as - nem először- levegőben lökéssel akadályozza meg a gólszerzést. Mi a helyes ítélet? • Time-out, „A/3”-as játékos időleges kiállítása, szabaddobás „B” csapat javára b) Time-out, „A/3”-as játékos időleges kiállítása, 7 m-es dobás „B” csapat javára c) Time-out, 7 m-es dobás „B” csapat javára (14:1 a, 16:3 b)

10. 9. „A/8”-as játékos megsérül, a játékvezetők engedélyt adnak a játéktérre való belépésre és a sérült ápolására. Az 1 perccel korábban kiállított „A/4”-es játékos, az „A” csapat orvosa és az edző egyszerre lép a játéktérre, de csak az előbbi kettő nyújt segítséget a sérültnek, az edző taktikai utasításokat osztogat a játékosoknak. Mi a helyes ítélet? • „A/4”-es játékos újabb időleges kiállítása, és további 1 percre még egy játékosnak el kell hagynia a játékteret • „A/4”-es játékos időleges kiállítása, az edző időleges kiállítása c) Az edző progresszív büntetése. (4:11, 16:1 c, 16:3 c-d, 16:6 a)

11. 10. „B/2”-es játékos ellen a játékvezetők támadószabálytalanságot ítélnek. „A” csapat kapusához kerül a labda, aki a kapuelőtérben állva indítja társát, aki gólt ér el. Mi a helyes ítélet? • A szabaddobás megismételtetése azután, hogy a kapus elhagyta a kapuelőteret. • Gól. c) A szabaddobás megismételtetése sípszóra azután, hogy a kapus elhagyta a kapuelőteret. (5:3, 13:6)

12. 11. „A” csapat kapusa véd, majd társát szándékozik indítani, de a kidobás közben kilép a kapuelőtérből még mielőtt a labda elhagyta volna a kezét. Mi a helyes ítélet? • A játék folytatódik, nem történt szabálytalanság. b) Szabaddobás a kapus ellen. c) Kidobás sípjelre. (5:6, 6:4, 12:2, 15:6)

13. 12. „A/4”-es beálló játékos felé száll a labda, amelyet „B/5”-ös védőjátékos ütőmozdulattal a kapuelőtérbe irányít. A labdát a kapus megfogja, indítja társát, aki gólt lő. Mi a helyes ítélet? • Gól. b) „A” csapat szabaddobása. c) „A” csapat 7 m-es dobása. (6:7 b, 13:1 b)

14. 13. „B/4”-es védőjátékos szoros emberfogással követi „A/7”-es irányító játékost. „A/7”-es egy testcsellel hirtelen megindul a labda irányába, amelyet „B/4”-es - lekésve a játékosról - már csak úgy tud megakadályozni, hogy hátulról megfogja a mezét és lerántja „A/7”-es játékost. Mi a helyes ítélet? • „B/4”-es játékos időleges kiállítása, szabaddobás „A” csapat javára. b) „B/4”-es játékos végleges kiállítása, szabaddobás „A” csapat javára. c) „B/4”-es játékos kizárása, szabaddobás „A” csapat javára. (8:5 a, 16:6 b)

15. 14. „A/10”-es játékos ellen elkövetett szabálytalanság után „B/6”-os játékost kiállítják. „A/10”-es a cserepadon ülő „B/6”-os előtt elfutva a játékos felé köp, de nem találja el. Erre az edző felugrik és „A/10”-es után ered, utoléri, és hátulról megüti. Mi a helyes ítélet? • „A/10”-es játékos kizárása, az edző kizárása. b) „A/10”-es játékos időleges kiállítása, az edző végleges kiállítása c) „A/10”-es játékos kizárása, az edző végleges kiállítása (8:6, 8:7,16:6 e)

16. 15. „B/16”-os kapus védi „A” csapat egyik játékosának lövését. Mivel észleli, hogy „A/1”-es kapus messze kint tartózkodik a kapujából, egyből kapura lövi a labdát, amely „A” csapat kapuja felé tart. Ekkor „A/7”-es játékos a cserehelyről a játéktérre szalad és kivédi a lövést. Mi a helyes ítélet? • 7 méteres dobás „B” csapat javára, „A/7”-es játékos kizárása b) Gól c) „B/16”-os kapus megismételt kidobása (8:6,14:1 a,16:6c)

17. 16. „B” csapat szabaddobáshoz jut, amelyet sípjelre kell elvégezni, mert közben időleges kiállítás is történt. A sípjelet követően „B/4”-es játékos mielőtt „B/2”-es játékostársa kezét elhagyta volna a labda, belép a szabaddobási vonalon belülre, majd megkapja a labdát. Mi a helyes ítélet? • Szabaddobás megismételtetése sípszóra. b) Szabaddobás megismételtetése. c) Szabaddobás „A” csapat javára. (13:7, 15:7)

18. 17. „B/1”-es kapus védi a lövést és azonnal indítja „B/2”-es játékostársát, aki tiszta gólhelyzetben rohan az ellenfél kapuja felé, amikor az időmérő sípol és jelzi, hogy „A/4”-es játékos szabálytalanul cserélt. Mi a helyes ítélet? • Time-out, szabaddobás „B” csapat javára a középvonaltól, A/4”-es időleges kiállítása. b) Time-out, szabaddobás „B” csapat javára az ellenfél szabaddobási vonalától, A/4”-es időleges kiállítása. c) Time-out, 7 m-es dobás „B” csapat javára, „A/4”-es időleges kiállítása. (2:9, 14:1 b, 16:3 a)

19. 18. „A/5”-ös játékost kiállították a játékvezetők, mert „B” csapat szabaddobásakor sokadszor sem tartotta be a 3 m-es távolságot. A dobásra adott sípjel elhangzása előtt „A/5”-ös játékos a cserehelyről sportszerűtlen hangnemben bírálja a játékvezetőket. Mi a helyes ítélet? • Újabb játékos kiállítása „A” csapatból (akit a csapatfelelős jelöl ki), 2 játékossal kevesebb játékos játszhat 2 percig „A” csapatból. b) „A/5”-ös játékos újabb időleges kiállítása, összesen 4 percig tart a büntetése c) „A/5”-es játékos újabb időleges kiállítása, 2 játékossal kevesebb játékos játszhat 2 percig „A” csapatból. (8:4, 16:3 e,g, 16:12 a)

20. 19. A játékvezetők „B” csapat edzőjét sportszerűtlen magatartásért időlegesen kiállítják, azonban az ezt követő szabaddobásra adott sípjel elhangzása előtt tovább folytatja a játékvezetők sértegetését. Mi a helyes ítélet? • Az edző kizárása, a „B” csapat 4 percig 1 fővel kevesebbel játszik. b) Az edző kizárása, a „B” csapat 2 percig 1 fővel kevesebbel játszik. c) Az edző újabb időleges kiállítása, a „B” csapat 4 percig 1 fővel kevesebbel játszik. (8:4, 8:6, 16:3 d, 16:6 a,16:12)

21. 20. A játékvezetők nem hallják meg azonnal, amikor „A” csapat időkérése miatt a hivatalos időmérő jelez. A sípjelet követően „A/7”-es játékost gólveszélyes helyzetben szabálytalanul akadályozza „B/3”-as védőjátékos. Mi a helyes ítélet? • „A” csapat időkérése, „A” csapat szabaddobásával folytatódik a játék, b) „A” csapat időkérése, „A” csapat 7 m-es dobásával folytatódik a játék, „B/3”-as játékos időleges kiállítás c) „A” csapat időkérése, „A” csapat 7 m-es dobásával folytatódik a játék (2:9, 2:10)