160 likes | 490 Views
Денис Галина Тадеївна. Жидачівський професійний ліцей. Майстер виробничого навчання. Майстер виробничого навчання Кравець. Моя педагогічна діяльність. Впровадження новітніх освітніх технологій на уроках виробничого навчання кравців.
E N D
Денис Галина Тадеївна Жидачівський професійний ліцей Майстер виробничого навчання
Майстер виробничого навчання Кравець Моя педагогічна діяльність
Впровадженняновітніхосвітніхтехнологій на уроках виробничогонавчаннякравців
Обробки кишені в рамку при виготовленні верхнього одягу. З‘єднання підкладки з пілочками виробу. Обробка середнього зрізу штанів, обробка низу штанів Прошивання гудзиків, кнопок, гачків, виготовлення навісних петель та закріпок. Обробка кищені у шві передніх половинок штанів Впровадження новітніх освітніх технологій на уроках виробничого навчання кравців Теми методичнихрозробокуроків:
Відкритий урок виробничого навчання на тему:«Обробка кишені в рамку при виготовленні верхнього одягу» Тема програми: Обробка окремих деталей та вузлів швейних виробів Тема уроку: Обробка кишені у рамку при виготовленні верхнього одягу Мета уроку: Навчити учнів технологічно правильно обробляти кишеню в рамку при виготовленні верхнього одягу. Виховувати бережне відношення до приладів, інструментів та обладнання швейної майстерні Розвивати самостійність, активність на уроці, спостережливість, увагу здатність порівнювати та аналізувати і робити висновки після обробки кишені. Тип уроку: Урок формування вмінь, навиків Метод проведення: Бесіда з елементами практичного показу виконання трудових операцій. Міжпредметні зв'язки: математика, обладнання, матеріалознавство, технологія. МТЗ уроку: 1)зразок послідовності обробки кишені в рамку 2 інструкційно-тенхнологічна картка "обробка кишені в рамку" 3) специфікація деталей крою кишені 4) технологічна послідовність обробки кишені в рамку 5) прилади та інструменти особистого користування 6) машини 1022 класу, 51-А класу, праски, прасувальний стіл, припрасувальник.
Хід уроку І. Організаційний момент: 1. Рапорт чергового про готовність майстерні до виробничого навчання. 2. Перевірка зовнішнього виду учнів та готовності до виробничого навчання. 3. Перевірка учні по журналу. ІІ. Вступний інструктаж: 1. Повторення пройденого матеріалу. 2. Повідомлення теми та мети уроку. З кожним часом тенденції моди вимагали від одягу зручності, комфорту, функціональності, міцності у процесі експлуатації та естетики. Із цією метою в одязі почали обробляти кишені. Щодо історичного виникнення кишені досі існує багато суперечок, хоч найчастіше цей факт приписують ізраїльському кравцеві Бені Карману. Основним завданням кишені від початку було знайти альтернативу поясові, в якому переносились гроші, внаслідок чого, вони були досить легкою здобиччю для грабіжників. Можна припустити, що виникнення кишені стало певною революцією в одязі. Досить швидко кишеня стала не тільки практичним атрибутом одягу, але й набула декоративних рис, ставши елементом моди. А тепер пригадаємо з уроків технології на які групи поділяються всі кишені (накладні, прорізні, у шві). Прошу показати дані види кишень на виробах, що оточують нас в майстерні. Ось, ми і підійшли до теми нашого уроку «Обробка кишені в рамку при виготовленні верхнього одягу». За своєю різноманітністю кишені, в наш час застосовуються практично в кожному виді одягу - від спідньої білизни до пальто. При виготовленні кишень у рамку у всіх цих виробах є якісь певні особливості. В легкому одязі мішковиною кишені служить основна тканина, яка є одночасно і підзором кишені. При пошитті чоловічих штанів поз довжником для обробки кишені в рамку служить мішковина кишені. Ну, звичайно, є певні нюанси оборки кишені в рамку при виготовленні одягу. Отже, на сьогоднішньому уроці ми навчимось технологічно правильно обробляти кишені в рамку при виготовленні верхнього одягу.
Пригадайте з уроку технології: 1. Які деталі крою необхідні для обробки кишені в рамку при виготовленні верхнього одягу? (основна деталь, верхня та нижня обшивки, підзор, мішковина, поздовжник, клейові прокладки обшивки). 2. Для чого використовують клейову прокладку в обшивки? (для надання жорсткості, пружності та гарного зовнішнього виду в процесі експлуатації) 3. Для чого використовують поздовжник? (щоб кишеня не розтягувалась в процесі носіння) 4. Як правильно намітити місце розташування кишені в рамку? ( п'ятьма лініями) 3. Пояснення нового матеріалу. Обробка прорізних кишень складається з трьох етапів: 1 обробка дрібних деталей (у нас це обшивки); 2 обробка мішковини; 3 зборка кишені. Перш ніж приступити до обробки кишені ми повинні викроїти всі необхідні деталі крою. Для цього у вас на партах є лекала. Викроюючи деталі крою,ви повинні пам'ятати про напрям нитки основи (показую напрям нитки основи в кожній деталі крою кишені). Після цього ми повинні на основні деталі намітити місце розташування кишені у рамку. Ми уже знаємо, що кишеню намічаємо п'ятьма лініями: лінія входу в кишеню дві лінії пришивання обшивок, дві лінії довжини кишеню ( намічаю кишеню ) і повторюємо техніку безпеки на ручному робочому місці. Приступаємо до виконання першого етапу обробки кишені. Пояснюю що входить в обробку обшивок (проклеїти та запрасувати пополам виворіт до вивороту),- учениця виконує перший етап. А група повторює правила техніки безпеки на прасувальному робочому місці. Пояснити другий етап обробки кишені – обробка мішковини. Сюди входить обметати або запрасувати нижній зріз підзора і настрочити на один кінець мішковини, вирівнюючи при цьому верхні та бокові зрізи мішковини та підзора. Одна учениця виконує другий етап, а група повторює правила техніки безпеки на машинному робочому місці. У нас залишився третій етап – монтаж кишені. Майстер виробничого навчання показує послідовність зборки кишені (пришивання обшивок, розрізання входу в кишеню, вимотування обшивок, закріплення кутиків, зшивання мішковини). При цьому звертає увагу на можливі недоліки при виконанні даних операцій, дотримування технічних умов та застосування передового обладнання при виготовленні даної кишені.
4. Закріплення нового матеріалу. Повторення послідовності обробки кишені в рамку по неділимих операціях. ІІІ. Самостійна робота учнів ІV. Поточний інструктаж 1. Проведення додаткових індивідуальних та групових інструктажів 2. Спостереження за правильним використанням інструментів, приладів та засобів наглядності. 3. Нагляд за правильним виконанням трудових прийомів, операцій, за якістю роботи, організацію робочих місць. 4. Контроль за дотримуванням безпечних методів праці, технічних умов. 5. Само та взаємоконтроль у групі. 6. Перевірити та зробити оцінку учнівських робіт. V. Заключний інструктаж 1. Підвести підсумки виконаної роботи. 2. Продемонструвати кращі роботи учнів. 3. Вказати на недоліки в роботі, причини їх виникнення та способи усунення. 4. Звернути увагу на дотримування правил ТБ, культуру праці, розподіл робочого часу. 5. Оголосити оцінки. 6. Домашнє завдання.
Організація виробничого навчання
Зміцнення матеріально технічної бази Організація робочих місць кравців Поповнення матеріальної бази швейними машинами 1022 класу, настольними лампами, засобами малої механізації.
Організація робочого місця кравця
Виховні години 1. Формування кодексу професійної культури кравця 2. Світові будинки моди 3. Українські дизайнери – модельєри 4. Ці вічно модні джинси 5. Історія виникнення деяких деталей одягу 6. Диспут на тему: «Шкідливі звички» 7. Моральне виховання: проблема людяності повага до батьків, до старших та батьківського дому 8. Не спалюй свого майбутнього (Вплив тютюнового диму на здоров‘я)