170 likes | 398 Views
RAHVUSKÖÖGID. Kodundustunnid Paide Ühisgümnaasiumis Õpetaja: Kristi Teder. Sisu vastavus õppekavale. Teemat käsitletakse põhikooli III astmes, 9.klassis. Õpitakse märkama erinevate maade toidutraditsioone ning nende seost ajaloo, kliima, usu ja kultuuritavadega.
E N D
RAHVUSKÖÖGID Kodundustunnid Paide Ühisgümnaasiumis Õpetaja: Kristi Teder
Sisu vastavus õppekavale • Teemat käsitletakse põhikooli III astmes, 9.klassis. • Õpitakse märkama erinevate maade toidutraditsioone ning nende seost ajaloo, kliima, usu ja kultuuritavadega. • Oma tööd kavandades ja infot kogudes õpitakse kasutama erinevaid teabekanaleid ning hindama kogutud info usaldusväärsust, erinevate maade rahakursse. • Õppeaine lõimib teadmisi, mis on omandatud teistes õppeainetes (geograafia, kunst, muusika, majandusõpe, matemaatika, võõrkeel).
Tunni eesmärgid • Õpitakse kalkuleerima ja koostama võimalikult madala hinnaga toidusedelit nende poolt valitud rahvustoitudele. • Planeeritakse majanduskulusid vastavalt eelarvele. • Võrreldakse erinevate rahvaste toitude rahalist väärtust. • Arendatakse esinemisoskust andes ülevaate endi poolt valitud maast, rahvast ja kommetest. • Omandatakse meeskonnatöö- ja juhtimisoskusi rollimängus kaaslasi õpetades ja juhendades.
Tunni kirjeldus • Teema käsitluseks kulub 2 nädalat. • Esimesel nädalal töötatakse ühiselt töölehtedega, valmistutakse praktikumiks. • Tööleht nr.1 täitmiseks õpilased kasutavad arvuteid, teatmeteoseid, mõtlevad läbi tunni käigu, planeerivad ruumi kujunduse, leiavad toiduretseptid, jne. • Õpetaja annab ette eelarve, mille piiridesse peab mahtuma 2 toidusedelit (põhitoit ja magustoit). • Kodune ülesanne: Külastada toiduainete kauplusi, jälgida hindu ning vastavalt retseptidele täita tööleht nr.2 ning osta vajaminevad toiduained.
Kõiki neid maitseaineid tuleb kasutada. India köök on väga vürtsine.
Kokkuvõtteks • Õpilased tunnetavad vastutust kogu tunni kordamineku eest ja oskavad analüüsida õnnestumisi, jagada kogemusi. • Lõimides kodunduse tundi geograafia (maa asukoht, tema naaberriigid, rahvastik, loodustingimused, kliima, majanduslik olukord, rahaühikud), muusika (rahvamuusika, heliloojad) ja kunsti (rahvusornamendid, rahvariided) tundidega, saab õpilane täielikuma maailmapildi. • Analüüsides toidu valiku ja hinna suhe on õpilane ka hiljem koduses majapidamises teadlikum kalkuleerija. • Õppeülesande lahendamisel hinnatakse kavandamist ja planeerimist, toimetulekut etteantud eelarvega, oskust põhjendada tehtud otsuseid/valikuid, koostööoskust, töö tulemust, esitlemisoskust.