190 likes | 591 Views
I põhipraktika 2010 sügis Anne Aidma. IV klassi kunstitund. IV klassi kunstitund. Teema: Paberist ja kartongist toa makett Klass: IV Maht: 2 tundi. Põhimõisted. Makett Põhiplaan Kolmemõõtmeline, ruumiline. Eesmärgid. Õpilane tunneb põhimõisteid
E N D
I põhipraktika 2010 sügis Anne Aidma IV klassi kunstitund
IV klassi kunstitund • Teema: Paberist ja kartongist toa makett • Klass: IV • Maht: 2 tundi
Põhimõisted • Makett • Põhiplaan • Kolmemõõtmeline, ruumiline
Eesmärgid • Õpilane tunneb põhimõisteid • Õpilane oskab töövahendeid kasutada säästlikult • Oskab mõelda ruumiliselt • Oskab luua kolmemõõtmelist kompositsiooni oma toa näitel
Põhivahendid • Valmis näidised • Kartong • Värvipaberid • Liim • Käärid
Meetodid • Arutelu • Analüüs • Iseseisev töö
Hindamine • Hinnatakse töö korrektsust, • Õpilase loovust ja leidlikkust • Õpilase initsiatiivi oma töö huvitavamaks tegemisel
I tunni ülesehitus - sissejuhatus • Õpetaja tutvustab eesmärke ja põhimõisteid, selgitab töö käiku ja selgitab, kuhu peaks jõudma tunni lõpuks • Õpilased võivad esitada täiendavaid küsimusi • Õpetaja tutvustab hindamiskriteeriume, mida II tunni lõppedes arvestatakse
I tunni ülesehitus - õppimine • Õpetaja näitab esimese etapi töövõtteid järk-järgult • Õpilased teevad samm-sammult järele, küsides vajadusel abi • Õpetaja annab edasised juhtnöörid õpilastele enam iseseisvaks töötamiseks, jälgib kõiki õpilasi töö ajal • Olles esimese etapi – kuidas seinad ja põrand ühendada – läbinud, jätkavad juhtnööride järgi iseseisvalt tööga
I tunni ülesehitus - kokkuvõte • Õpilased lõpetavad töö vastava etapi (valmis peaks olema toakarp – seinad ja põrand omavahel ühendatud) • Õpetaja vaatleb tööd üle ja annab suulise hinnangu ja soovitused jätkamiseks • Õpetaja soovitab õpilastel järgmiseks tunniks kaasa võtta sobilikke elemente maketi täiendamiseks: kangatükke, efektpabereid jmt
Kuidas I tund toimus • Kordamine – töövahendite kasutamine • Eeskujuks oli ühe toa lahendus valmiskujul (seinad, mööbel) • Toakarbi ehitamine samm-sammult, probleemid erineva edasijõudmisega • Keskendumise ja iseseisvuse harjutamine • Töövõtete õppimise raskused (iseseisvus probleemide lahendamisel)
II tunni ülesehitus - sissejuhatus • Õpilased istuvad 2-3 kaupa rühmadesse, et koos üksteiselt õppida • Õpetaja vaatleb igaühe töö üle ja annab juhendid jätkamiseks eraldi ja üldisemad kõigile korraga • Õpetaja selgitab, kuhu peaks tunni lõpuks ülesandega jõudma
II tunni ülesehitus - õppimine • Õpetaja tutvustab võimalusi mööbliesemete ehitamiseks paberist • Õpilased jätkavad tööd iseseisvalt – igaühe tulemus on erinev • Õpilased kasutavad õpetaja ja üksteise abi, eeskujuks on ka makett, mille järgi on võimalus õppida • Õpetaja julgustab iseseisvalt lahendusi otsima oma maketi detailideks
II tunni ülesehitus - kokkuvõte • Õpilased lõpetavad töö ja selgitavad ise töö tulemust (“kaitsmine”) • Õpetaja annab tulemusele hinde eelneva kokkuleppe järgi • Õpetaja soovitab töid kodus iseseisvalt täiendada - vabatahtlikele
Kuidas II tund toimus • Õpilased olid väga erineva edasijõudmistempoga, seega ka lõpptulemus erines • Moodustasime rühmi, et üksteiselt õppida • Omatoodud paberite-kangaste kasutamine • Enamik õpilasi jõudsid tuppa ka rohkem mööblit teha, teised jäid vähemate detailidega • Avaldati soovi kodus jätkata pärast hindamist
Kokkuvõte • Igale õpilasele (või kahepeale) oleks võinud olla joonised töö käigu paremaks jälgimiseks • Ühtlasi tuleb jooniste kasutamist õpetada! • Enam tuleb anda iseseisvalt küsimusi lahendamiseks (vähem sõltuvust) • Õpetaja peab julgustama ja tunnustama omaalgatuslikkust (vähendama selliseid piiranguid, mis loovust pärsiksid)