70 likes | 380 Views
Відкрите заняття хореографічного гуртка. Колоритний костюм. і з апальний український танець. Перетіцька ЗШ I-III ступенів. Вчитель хореографії Черній Оксана Богданівна. 2013. Тема . Колоритний костюм і запальний український танець Мета :
E N D
ВідкритезаняттяхореографічногогурткаВідкритезаняттяхореографічногогуртка Колоритний костюм ізапальнийукраїнськийтанець Перетіцька ЗШ I-III ступенів Вчитель хореографії Черній Оксана Богданівна 2013
Тема. Колоритний костюм і запальний український танець Мета: - повторити з учнями усі навики класичного тренажу,а також усі рухи локальних районів; - ознайомити учнів з національним костюмом та коротко розповісти про його давню історію; - показати,що костюм відображає художній смак та вподобання народу в - конкретний історичний період; - розвивати творчі здібності,почуття ритму,танцювальну виразність,координацію рухів,спонукати до творчого пошуку; - виховувати виконавську культуру, культуру поведінки на сцені,художній смак,любов до народного танцю,уміння повноцінно сприймати мистецтво танцю. Обладнання : проектор , мультимедійна дошка, комп’ютер; ілюстрації до теми; елекронна версія презентації до занняття хореографічного гуртка ; аудіо диски з фонограмами. Хід заняття I Організація учнів до заняття 1. Марш по колу 2. Фігурне марширування 3. Привітання(уклін) 4. Слово вчителя : - Хореографічне мистецтво - один із над масових і дійових засобів естетичного виховання,який має ефективний вплив на всебічний гармонійний розвиток особистості. Танець-найулюбленіший і найпопулярніший вид самодіяльного мистецтва,який сприяє естетичному вихованню і фізичному розвитку.
Навчаючись у хореографічному гуртку ми знайомимося з мистецтвом хореографії,набуваючи певну танцювальну підготовку,розвиваємо пластичність,вміння красиво рухатися,змінюючи організм. Народний танець створювався протягом віків і був тісно пов’язаний із життям народу ,його побутом,працею,певним художнім смаком. Тема сьогоднішнього нашого заняття “ Колоритний костюм і запальний український танець ”. Танець називають своєрідним літописом життя недарма. Народ сам зберігав і розвивав свої танцювальні скарби,передаючи від покоління до покоління форми танців,їх характер і манеру виконання. Танець – це яскраве,багатобарвне творіння народу,що є емоційним художнім специфічним відтворенням його багатовікового життя. Тому і девіз нашого заняття: “ Кожен танець-неповторна історія твого народу ”. - Чому танець – це історія народу? II Основна частина 1. Розминка по колу - марш - ходьба на носках,на п’ятках - простий танцювальний крок - простий танцювальний крок з відкриттям рук по II позиції рук - біг напівпальцях - галоп по колу - біг з високо піднятими колінами вперед - біг з зігнутими колінами назад
- біг з витягнутими колінами та стопами вперед і назад - простий танцювальний крок на носках,молоток - полька - залітний біг 2. Розтяжка біля станка (по V позиції ніг з комбінацією рухів із закарпатського танцю) 3. Exercise біля станка - demi ma grand plieпо I,III і V позиції ніг - battement tenduпо V позиції ніг - battement tendujete по V позиції ніг - battement jeteпо V позиції ніг - rond de jambe par terre en dehor,rond de jampe par terre en dedanпо I позиції ніг - сюрлеку-де-п’є 4.Вправи на середині залу - пор де бра (вправи для рук ,голови і корпусу) - соте за V позицією ніг (стрибки на двох ногах,не змінюючи їх положення) - шанжман де п’є(стрибки з V зі зміною ніг) - ешапе(стрибки з V позиції ніг в II і з II в V) 5.Технічні навики по діагоналі - шине - скоре шине - крок підскок в повороті - бігунок
- голубець навхрест з відкриттям рук - сутеню - вальс в повороті - балянсе і кроки в повороті - присядка для хлопців - елемент буковинського танцю - елемент російського танцю - вистукування з комбінацією рухів українського танцю 6.Технічні навики по колу - шине - сутеню - бігунок 7.Презентація до теми гурткового заняття “Колоритний костюм і запальний український танець”.
ІІІ Заключна частина 1. Підсумок заняття 2. Уклін