540 likes | 987 Views
BILINGVĀLĀS MATEMĀTIKAS MĀCĪŠANAS IESPĒJAS LATVIEŠU UN ANGĻU VALODĀS. ANTONIJA RUDZĪTE JELGAVAS SPĪDOLAS ĢIMNĀZIJA. Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012. BILINGVĀLĀS APMĀCĪBAS GALVENIE PRINCIPI :. valodas un mācību priekšmeta satura integrācija
E N D
BILINGVĀLĀS MATEMĀTIKAS MĀCĪŠANAS IESPĒJAS LATVIEŠU UN ANGĻU VALODĀS ANTONIJA RUDZĪTE JELGAVAS SPĪDOLAS ĢIMNĀZIJA Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
BILINGVĀLĀS APMĀCĪBAS GALVENIE PRINCIPI: • valodas un mācību priekšmeta satura integrācija • mūsdienīgu mācību metožu lietojums • divu valodu lietojums Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
Mērķis: ieinteresēt skolēnus parmatemātikas saistību ar citiem mācībupriekšmetiem, tai skaitā ar angļu valodu Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
MĀCĪBU STUNDA “NAUDAS VIENĪBAS DAŽĀDĀS VALSTĪS, MATEMĀTISKĀS DARBĪBAS AR TĀM.” Stundas mērķis: • apgūt doto tēmu, bilingvāli izmantojot un pilnveidojot skolēnu zināšanas dzimtajā un angļu valodā Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
Stundas gaitas apraksts (I) Stundas uzdevumi: • iegūt zināšanas angļu valodā par naudas vienībām Latvijā, Anglijā, Amerikā, Eiropas Savienībā; • iemācīties četru aritmētisko darbību nosaukumus angļu valodā un praktiski tos pielietot ar dažādām naudas vienībām; • trenēt prasmi rēķināt galvā; Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
Stundas gaitas apraksts (II) Stundā izmantotā prezentācija Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
NAUDAS VIENĪBAS DAŽĀDĀS VALSTĪS, MATEMĀTISKĀS DARBĪBAS AR TĀM. A.RUDZĪTE
SKATOTIES PREZENTĀCIJU AIZPILDI TUKŠĀS VIETAS DARBA LAPĀ! Latvija LV lats santimas Anglija UK pounds pence Eiropas Savienība EU euros cents ASV US dollars cents Projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” Vienošanās Nr.2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001
UZRAKSTI NAUDAS VIENĪBU APZĪMĒJUMUS! $, c £,p Ls, s €, c
MATCH WORDS WITH THESE PRICES: UK:FIVE POUNDS TWENTY €12,00FORTY PENCE £10.99TEN POUNDS NINETY NINE $3, 00US:THREE DOLLARS $9, 50FIFTY CENTS €0,50NINE FIFTY £5,20EU:SIX EUROS FIFTY 40 PFIFTY CENTS €6,50TWELVE EUROS 50C
UZRAKSTI ŠĪS DARBĪBAS RAKSTISKI ANGĻU VALODĀ! Ls 0,08 Seventy eight latsand seventy santinamas from seventy eight lats andseventy eight santimas are eight santimas $128 Thirty two dollars multiplied by four is a hundred twenty eight dollars Ls 41 A hundred and twenty three lats divided by three is fourty one lats £ 18,08 Nine pounds and fifteen pence plus eight pounds ninety three pence is eighteen pounds eight pence
Stundas gaitas apraksts (Iii) Stundas izvērtējums: Skolēni - • novērtē mācību priekšmetu pielietojamību reālajā dzīvē • novērtē savu aktivitāti stundā • nodrošina atgriezenisko saikni Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
Stundas gaitas apraksts (IV) Stundas izvērtējums: Skolotāja - • gūst interesantu pieredzi un apstiprinājumu tam, ka bilingvālā apmācība ir aktuāla Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
MĀCĪBU STUNDA “Aplis - circle” Stundas mērķis: • Pētnieciskā ceļā noskaidrot divu riņķu savstarpējo novietojumu, riņķa un taisnes savstarpējo novietojumu, taisnes un riņķa līnijas savstarpējo novietojumu. • Tēmas apgūšanā izmantot bilingvālo apmācību (angļu, latviešu valodas) • Attīstīt skolēnu pētnieciskā un radošā darba iemaņas. Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
IEROSINĀŠANAS FĀZE: • Skolēni ir lietojuši jēdzienus: riņķa līnija ,r.l. rādiuss, diametrs, r.l. loks. • Skolēni pētījuši, cik kopīgu punktu var būt taisnei un riņķa līnijai, ja tās atrodas vienā plaknē. • Skolēni ir iepazinušies ar šiem jēdzieniem angļu valodā. Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
APJĒGŠANAS FĀZE 1. Skolēnus iepazīstināt ar to, ka šajā stundā apgūs: • jēdzienus saistītus ar riņķi: • divu riņķa līniju savstarpējais novietojums; • taisnes un riņķa līnijas savstarpējais novietojums; • riņķa un taisnes savstarpējais novietojums. Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
APJĒGŠANAS FĀZE (I) 2. Prezentācija par riņķi dabā un riņķa elementiem (latviski, angliski) • sākt ar jautājumiem par terminiem, lietojot vārdnīcu. Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
APJĒGŠANAS FĀZE (II) 3.Grupu darbs - pāros: • noteikt un pašiem modelēt divu riņķu vienā plaknē savstarpējā novietojuma visus variantus (Izdalu aploksnes, izskaidroju darba veikšanas procesu)- demonstrējot viens runā latviski, otrs angliski. • pierakstos uzrakstīt katram gadījumam atbilstošu sakarību lietojot AK; R; r; >; <; =. Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
Nav kopīgu punktu, atrodas ārpus viens otra. • No common points, they are outside each other
Viens kopējs punkts, pieskaras ārēji. • One common point, contact outward.
Viens kopējs punkts, pieskaras iekšēji. • One common point, contact inside.
Bezgalīgi daudz kopējo punktu, pārklājas. • Endless number of common points, points overlap.
Bezgalīgi daudz kopējo punktu, iekšā viens otram. • Endless number of common points, inside each other.
Bezgalīgi daudz kopējo punktu, koncentriski riņķi. • Endless number of common points, concentric circles. (Circles that have their centers at the same point).
APJĒGŠANAS FĀZE (III) 4.Rezultātu analīze, izmantojot dokumentu kameru . 5.Pierakstos pārī esošie skolēni - viens no viņiem zīmē r.l. un taisnes savstarpējā novietojuma variantus, otrs riņķa un taisnes savstarpējā novietojuma variantus; pēc tam abi salīdzina un izdara secinājumus. (izmanto abas valodas) • pārbaudīt ar jautājumiem, kādi varianti ir iespējami un parādīt izdales materiālu. Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
TAISNESUN RIŅĶA KOPĒJO PUNKTU SKAITS
TAISNESUN RIŅĶA LĪNIJAS KOPĒJO PUNKTU SKAITS
Refleksija • Doti riņķi ar rādiusiem 5cm un 7cm. Nosaki riņķu savstarpējo novietojumu un kopīgo punktu skaitu, ja • Ko iemācījāties, kā vērtējat savu darbu, kas patika vislabāk? Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
Refleksija (I) Mājās - sagatavojiet viena uzdevuma tekstu latviski un angliski par šo tēmu - Stundā tos risinās klasesbiedri. • Konstruē riņķi ar centru L un rādiusu 5cm un riņķi ar centru K un rādiusu 2cm,tā lai tie krustotos divos punktos, aprēķini KL. • Konstruē divus riņķus, kuri pieskaras iekšēji, attiecīgi ar rādiusiem 5cm un 3cm.Nosaki attālumu starp riņķu centru. Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
Stundas gaitas apraksts Stundā izmantotā prezentācija Reģionālais seminārs “Konkurētspējīgs pedagogs = radošums + kvalitāte” 13.04.2012.
Aplis - circle ANTONIJA RUDZĪTE JELGAVAS SPĪDOLAS ĢIMNĀZIJA 2012
APLIS DABĀ 2012
CENTRS DABĀ – NULLES PUNKTS PARĪZĒ (NO TĀ TIEK MĒRĪTI VISI ATTĀLUMI FRANCIJĀ)
Aplis 2012
RIŅĶIS - CIRCLE 2012
RĀDIUSS - RADIUS 2012
Diametrs - diameter 2012
horda- chord 2012
Segments - segment 2012